SP u rukometu

Španija u efikasnoj utakmici savladala Švedsku za bronzu na Svjetskom prvenstvu

spanija svedska rukomet ss

Završilo je 39:36, a najefikasniji je kod Španaca bio Figueras sa devet golova

Rukometaši Španije uspjeli su savladati Švedsku u duelu za treće mjesto na Svjetskom prvenstvu, te tako osvojiti bronzanu medalju.

Gledali smo izrazito efikasnu utakmicu ova dva rivala, a Furija je do pobjede rezultatom 39:36 stigla nakon preokreta i Švedskoj nije pomogao ni domaći teren, piše Scsport.ba.

Vodila je Švedska na poluvremenu sa 22:18, ali Španija je u nastavku zaigrala mnogo bolje i na krilima golmana Pereza de Vargasa je stigla do pobjede.

De Vargas je zaustavio nekoliko jako bitnih pokušaja Švedske i Španija se uspjela odlijepiti sredinom drugog poluvremena.

Završilo je 39:36, a najefikasniji je kod Španaca bio Figueras sa devet golova. Sedam ih je zabio Alex Dujshebaev, dok je kod Švedske s devet golova prvo ime bio Wanne.