Štitkovac u finalu bacanja diska na EP-u za mlađe juniore

Nermin Stitkovac

Bosanskohercegovački atletičar Nermin Štitkovac plasirao se u finale u bacanju diska na Evropskom prvenstvu za mlađe juniore u Tbilisiju.

Štitkovac je danas u kvalifikacijama ostvario rezultat od 57,14 metara što mu je lični rekord. Mladi bh. atletičar u kvalifikacijama je osvojio četvrto mjesto, a finale je na rasporedu u nedjelju.

Štitkovac je posljednji bh. predstavnik na Evropskom prvenstvu. Preostalo četvero trakmičara ranije je završilo svoje nastupe, a najuspješnija je bila Mediha Salkić koja je osvojila šesto mjesto u bacanju diska s rezultatom 45,56 metara.

Bez plasmana u finale ostali su Belmin Mrkanović u utrci na 2.000 metara sa zaprekama, Sara Lucić u skoku uvis i Katarina Lemez na 800 metara.