Svjetski kup u alpskom skijanju: Jansrudu spust Kvitfjellu

jansrud

Norvežanin Kjetil Jansrud je napravio važan korak ka osvajanju naslova pobjednika u poretku Svjetskog kupa u spustu. On je iskoristio činjenicu da je nastupao pred svojim navijačima i slavio u subotnjem spustu.

Jansrud je bio bolji od svog direktnog konkurenta u borbi za Mali kristalni globus Italijana Petera Filla za 0,08 sekundi. Tako je njegova prednost u poretku Svjetskog kupa u spustu porasla na 33 boda, a do kraja sezone ostala je još samo jedna trka.

Treće mjesto u Kvitfjellu osvojio je Švajcarac Beat Feuz koji je za pobjedničkim vremenom zaostao 0,14 sekundi.

Jansrud je prvi skijaš koji je ove sezone pobijedio u dvije trke, nakon što je prethodno u decembru prošle godine slavio u Val d'Isereu.

Trka u Kvitfjellu u jednom trenutku bila je prekinuta, jer je američki skijaš Jared Goldberg izgubio kontrolu i odletio u zrak, a potom udario u zaštitnu ogradu pri velikoj brzini. Poslije nesreće bio je u mogućnosti da ustane i komunicira.

Posljednja ovosezonska spust trka za Svjetski kup održaće se u Aspenu 15. marta.