srebrena medalja

Taekwondo klub Olimpic zabilježio odličan rezultat na “Slovenia Openu”

IMG-417eb6a12dfcd4bd21addf023be615db-V

Međunarodni turnir “Slovenia Open 2022” u taekwondou nivoa G2/E2 koji služi za prikupljanje bodova za svjetsku rang listu, samim tim i bodova koji omogućavaju učešće na Olimpijskim igrama, održan je 17-18.09.2022 u Ljubljani .

Takmičenje je okupilo više od 900 takmičara iz 51 zemlje svijeta.

Na ovom takmičenju, prestižnog nivoa, nastupio je i tekvondo klub Olimpic sa dva takmičara: Esed Ahmethodžić u juniorskoj konknurenciji do -68 kg i Abdullah Bejtić u juniorskoj konkurenciji do -63 kg.

Esed je uprkos dobroj borbi zaustavljen u prvom kolu od predstavnika Slovenije.

Abdullah je došao do finala. U prvom kolu savladao je predstavnika Slovenije 2:0, u drugom kolu imao je jakog protivnika sa Kosova kojeg je također savladao 2:0 u rundama. U trećem kolu prvog nositelja grupe iz Njemačke pobijedio je rezultatom 2:1 u rundama, a u tijesnom finalnom meču izgubio je rezultatom 1:2 od predstavnika Mađarske.

S pomenutog turnira vraćamo se sa odličnim rezultatom i osvojenom srebrenom medaljom, poručuju iz Olimpica.

“Našim takmičarima, od posebnog su značaja ovi ostvareni bodovi koji će im obezbijediti učešća na Evropskom prvenstvu”, zaključuju.