Tri zlatne medalje za bh. stonoteniserke na Kipru

tenis stoni

Ženska juniorska stonoteniska reprezentacija BiH osvojila je zlatnu medalju na Međunarodnom prvenstvu Kipra, koje se održava u Nikoziji od 14. do 18. oktobra.

Reprezentacija BiH u sastavu: Snežana Marković, Elda Šehić, Nedžma Mulalić i Ajla Salkić osvojila je zlatnu medalju ekipno, pobijedivši reprezentaciju Turske rezultatom 3:1.

Također, bh. stonotenisrke osvojile su zlato i u konkurenciji dublova, u sastavu Snežana Marković i Elda Šehić, dok je odličan nastup selekcije BiH krunisan pojedinačnim zlatom Snežane Marković, koja je u finalnom meču savladala reprezentativku Turske rezultatom 4:0.

Muška reprezentacija BiH u sastavu Mirza Hanić, Marko Vučijak i Dino Čizmić, osvojila je srebrenu medalju u ekipnoj konkurenciji, dok su Hanić i Vučijak ponovili taj uspjeh i osvojili drugo mjesto u konkurenciji parova.

U pojedinačnoj konkurenciji Hanić je zauzeo drugo, a Čizmić treće mjesto.