Tuzlaci vodili 20 poena, pa se grčevito borili za pobjedu

okk sloboda33343

U okviru 3. kola Lige za opstanak, večeras su u Tuzli košarkaši OKK Slobode pobijedili ekipu Vogošće rezultatom 86:80 (30:15, 22:17, 17:30, 17:18).

Tuzlaci su po običaju dobro odigrali prvo poluvrijeme riješivši ga u svoju korist s 52:32. Prednjačio je Almir Hasandić koji je ubacio 22 poena, kao i Enes Latifagić sa 12.

Onda je po tradiciji uslijedio loši treći period domaćih, u kojem su Vogošćani bili dominanti koristeći česte pogreške domaćih igrača. Taj dio igre završen je rezultatom 69:62 nakon pogotka Angela Warnera.

Posljednja četvrtina bila je igra živaca i mirnije ruke. Warner je u 34. minuti „ohladio“ Mejdan smanjivši na 73:68.

Ubrzo je Nedžad Muratović trojkom vratio prednost domaćih na 79:71, a u nervoznoj završnici, kada su Vogošćani smanjili na 79:75, domaći su pogotkom Marka Rikala ponovo povećali prednost.

Imran Fazlić 11 sekundi prije kraja susreta ubacio je „tricu“ za 82:78, ali odmah potom Muratović i Hasandić iz slobodnih bacanja spriječili su iznenađenje.

Almir Hasandić je sa 28 poena bio najefikasniji u ekipi OKK Slobode, dok je Enes Latifagić ubacio 18.

U ekipi Vogošće Angelo Warner je ubacio 31, a Vladimir Vranić 13 poena.