Veliki preokret Igokee, od -16 do pobjede

igokea (1)

Igokea je u drugom poluvremenu primila svega 17 poena

Košarkaši Igokee savladali su Krku rezultatom 77: 64.

Nakon prvih 20 minuta utakmice ništa nije moglo da nasluti ubjedljivu pobjedu izabranika Dragana Bajića. Krka je igrala sjajno u prvom poluvremenu, pogodili su 11 trojki iz 19 pokušaja i na krilima Lapornika i Stipčevića otišli na pauzu sa +13 (47:34).

I počektak drugog dijela nije bio dobar po Igokeu. Krka pogađa još jednu trojku i odlazi na maksimalnih +16, ali od tog trenutka mijenjaju se stvari na terenu.

Igokea je popravila igru u odbrani, a iz dobre odbrane došli su lagani poeni kojim su se Igosi polako vraćali u meč, a do kraja treće dionice Igokea je i preuzela vođstvo (57:54).

Domaćin i posljednji dio igre nastavlja u istom ritmu te dolazi do dvocifrene predosti koju nisu ispustili do kraja meča. Igokea je u drugom poluvremenu primila svega 17 poena.

Najefikasniji igrači Igokee bili su Jošilo sa 19, Karmajkl sa 12, dok su Fundić i Atić dodali po 10.

Krku je predvodio Stipčević sa 12 poena, dok su Lapornik i Škifič postigli po 11.

Igokea je ovim trijumfom stigla do 11 pobjede iz 14 utakmica, dok je Krka na skoru 5-8.