Verstappen pobjednik VN Njemačke

Max Verstappen

Max Verstappen slavio je u 11. trci Svjetskog šampionata Formule 1, a jedno od većih iznenađenja bio je trećeplasirani Daniil Kvyat

Uprkos nepovoljnim vremenskim uslovima na stazi Hockenheim, Holanđanin Max Verstappen (Red Bull-Honda) uspio je osvojiti Veliku nagradu Njemačke, jedanaestu ovosezonsku trku Svjetskog šampionata, javlja Anadolu Agency (AA).

Na stazi u Hockenheimu vožena su 64 kruga, a sedam vozača nije uspjelo završiti trku.

Verstappenu je ovo bila druga pobjeda sezone, a sedma u karijeri.

Drugoplasirani je bio Sebastian Vettel (Ferrari) koji je za Holanđaninom kasnio 7,3 sekundi.

Jedno od većih iznenađenja trke bio je Daniil Kvyat (Toro Rosso-Honda) koji je za prvoplasiranim kasnio 8,3 sekundi.

Lider prvenstva Lewis Hamilton koji je trku počeo s pole pozicije završio je na 11. mjestu, dok njegov timski kolega Valtteri Bottas trku nije uspio završiti.

Ipak, Hamilton je i dalje na vrhu tabele (223 poena), a slijede ga Bottas (184) i Verstappen (162).

Naredna trka, Grand Prix Mađarske vozit će se 4. augusta.