rukomet

Vogošća osvojila Kup Bosne i Hercegovine

Vogošćane je do drugog naslova pobjednika Kupa u klupskoj historiji vodio Nikola Grujić s 10 golova, a Ermin Ombaša dodao je pet

Rukometaši Vogošće osvojili su Kup Bosne i Hercegovine nakon što su u finalu kojem su bili domaćini, pobijedili Izviđač rezultatom 31:26 (14:16).

Nakon početnog vodstva Vogošće, Izviđač je bolji u drugom dijelu prvog poluvremena i na odmor odlazi s dva gola prednosti (16:14).

U nastavku domaći su brzo uhvatili priključak, došli do vodstva 24:19 sredinom drugog poluvremena i tu su prednost sačuvali do kraja susreta.

Vogošćane je do drugog naslova pobjednika Kupa u klupskoj historiji vodio Nikola Grujić s 10 golova, a Ermin Ombaša dodao je pet. Kod Izviđača je Milan Vukšić postigao devet pogodaka, a Ivano Pavlović četiri.

Bekir Čordalija iz RK Vogošća je najbolji golman završnice, njegov saigrač Nikola Grujić najbolji strijelac sa 15 golova, dok je Milanu Vukšiću iz Izviđača pripala nagrada za najkorisnijeg igrača završnog turnira.