Wawrinka prejak za najboljeg bh. tenisera

dzumhur

Najbolji teniser iz BiH Damir Džumhur zaustavljen je na turniru u Sankt Petersburgu i neće odbraniti trofej. Švicarac Stanislas Wawrinka je ipak bio prejak i slavio je sa 2:0 u setovima.

Teniser iz BiH je prvi došao do brejka i poveo 2:1. Wawrinka je međutim odmah uzvratio, a zatim bio odličan na svoj drugi servis. Uspio je da riternima poremeti Džumhura, napravi novi brejk i stekne prednost koju je čuvao do kraja prvog seta 6:3.

U drugom setu Wavrinka je iskoristio svoje šanse. U trećem gemu je napravio brejk, a Džumhur je zatim propustio dvije brejk lopte, pa je Švicarac stekao ispostavit će se odlučujuću prednost za plasman u narednu rundu.

Teniser iz Bih se borio do kraja spasio jednu meč loptu na svoj servis međutim Vavrinka je bio siguran i sa 6:4 dobio drugi set i prošao dalje.