ZOI

Zlato za Hector u veleslalomu, Shiffrin pala u prvoj vožnji

hector (1)

Švedska skijašica Sara Hector osvojila je danas zlatnu medalju u veleslalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu. Ova 29-godišnja skijašica je do svog prvog pojedinačnog zlata na velikim takmičenjima stigla vremenom 1:55,69 minuta.

Italijanka Federica Brignone bila je sporija za 0,28 sekundi pa je tako dodala srebrnu medalju onoj bronzanoj koju je osvojila pre četiri godine u Pyeongchangu.

Na posljednji stepenik pobjedničkog postolja popela se, kao i na prošlim Igrama, Lara Gut Behrami iz Švicarske koja je za pobjednicom zaostala za 0,72 sekunde.

Šampionka sa Zimskih olimpijskih igara iz Pyeongchanga, Amerikanka Mikaela Shiffrin je ostala bez plasmana pošto je tokom prve vožnje izgubila kontrolu i pala.

“Ogromno razočaranje, a o medalji i da ne govorim. Dan se završio pre nego što je i počeo”, rekla je Shiffrin.

Drugu vožnju obilježio je pad Amerikanke Nine 0'Brien, nakon čega je trka bila privremeno zaustavljena dok se njoj ukazivala pomoć.