Dobrič

Bh. juniori remizirali s Irskom

juniori-sc sport

Bh. juniori (U-19) danas su remizirali sa Irskom 1:1 u meču 2. kola prve faze kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Tako je ekipa predvođena Ivicom Barbarićem propustila da u drugom kolu osigura plasman u elitni krug kvalifikacija, a podsjećamo, u prvom kolu su naši juniori sa 2:0 porazili Bugarsku, piše SC Sport.

Svejedno, naša U-19 reprezentacija je na korak od elitnog kruga za koji joj treba bod u posljednjem kolu protiv Crne Gore.

Na današnjoj utakmici na turniru u bugarskom Dobriču, Irska je povela sa 1:0 golom Kennyja u 26. minuti, a bod Bosni i Hercegovini donosi mladi napadač Crvene zvezde Aleksandar Kahvić, koji za 1:1 pogađa u 43. minuti.

U drugom meču grupe 6 Crna Gora je savladala bugarsku sa 1:0 i stigla do prva tri boda.

BiH je i dalje lider grupe sa 4 boda, ali isto toliko ima i Irska. Crna Gora je treća s tri boda, a na začelju tabele je Bugarska bez bodova.