Kvalifikacije za EP

TOK UTAKMICE Debakl Zmajeva u Armeniji

image00003

Dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Armenije i BiH…

KRAJ UTAKMICE.  Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas u Jerevanu od Armenije sa 4:2 u susretu šestog kola J-grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

95’ GOL. Lončar koji je malo prije ušao umjesto Todorovića postigao je autogol. Mkhtaryan je centrirao, a nespretnom reakcijom Lončar je skrenuo loptu u mrežu.

86’ golman Hayrapetyan je junak utakmice. Odbranio je nekoliko nemogućevih šuteva, kada su mnogi loptu vidjeli u golu.

83‘ Dobar ubačaj Kolašinca, ali Džeko nije dobro zahvatio loptu glavom. Sve manje nade za Zmajeve.

79’ GOL. Armenija ponovo vodi. Pogodio je Hambardzumyan na asistenciju Mkhitaryana.

76’ Izmjena u Armeniji. Ušao je Grigoryan umjesto Mkrtchyana.

72’ Reprezentacija BiH je oštećena za čist jedeanaesterac nad Džekom. Zbog prigovora Dijamant i Pjanić dobijaju žuti karton.

70’ GOOOOOL Amer Gojak pogađa za 2:2 nakon sjajne akcije. Još smo u igri. Asistirao je Kolašinac.

67’ GOL. Mkhtaryan zakucava loptu u mrežu nakon sjajne akcije Armenaca.

65’ Prva izmjena u našoj reprezentaciji. Umjesto danas očajnog Višće ušao je Duljević.

63’ Gojak je imao sjajnu šansu, ali Armence drži golman u životu. Sada mi imamo inicijativu.

59’ Pjanić iz slobodnjaka od kojeg se mnogo više očekivalo loptu šalje visoko iznad prečke.

55’ Armenija prvi strahovit pritisak u prvih deset minuta nastavka, ne možemo doći do lopte.

51’ Ponovo smo kolosalno pogriješili u odbrani. Armenci su došli u stopostotnu šansu, ali Adamyan šutira pored gola.

50’ Barseghyan topovski šutira, ali ŠEhić izbacuje loptu u korner.

46’ Počelo je drugo poluvrijeme. Odmah na početku ozbiljno je zaprijetila Armenija i ponovo je naša odbrana pokazala nesigurnost.

KRAJ POLUVREMENA Armenija i BiH poslije prvih 45 minuta igraju 1:1.

45’ Kolašinac dobija žuti karton zbog oštrog starta.

42’ Nova velika šansa za BiH. Nakon kornera Džeko nije dobro zahvatio loptu koja je prošla pored same stative.

39’ Stopostotna šansa za BiH. Iz kontre četiri na dva Bešić je sam izašao pred golmana, ali je šutirao pravo u golmana.

38’ Pjanić iz slobodnjaka pogađa vanjski dio mreže. Ovo je bilo jako blizu

34’ Odlična akcija naše reprezentacije. Stvorila se čista prilika za ubacivanje Kolašinca, ali su Armenci loptu izbacili u korner.

32’ Ghazaryan dobja žuti karton nakon starta nad Pjanićem.

31’ Dobro ubacivanja Pjanića, ali na loptu niko nije uspio stići.

28’ Akcija Zmajeva koja je obećavala, ali Višća očajno šutira.

26’ Višća je dobio žuti karton nakon starta s leđa.

25’ Utakmica je ušla u mirniji tok. Zmajevi mnogo bolje stoje na terenu nego na početku utakmice, ali odbrana i dalje ne djeluje sigurno.

13 GOOOOOOOL Edin Džeko je pogodio na asistenciju Gojaka

7’ Bičakčić nije uspio realizovati sjajan centaršut Pjanića iz skraćenog kornera. Loptu nije uspio ni dotaći.

3’ GOL. Kažnjeni smo odmah. Mkhtaryan je pogodio nakon očajne reakcije naše odbrane.

3’ Edin Džeko je pogodio stativu nakon sjajnog proigravanja Pjanića. Prva velika šansa za BiH.

1’ BiH prva počinje sa centra. Sretno Zmajevi…

Reprezentacija BiH će susret početi u sastavu: Šehić, Bičakčić, Todorović, Kolašinac, Bešić, Višća, Pjanić, Džeko, Cimirot, Gojak i Zukanović.

Za Armeniju igraju: Airapetyan, Haroyan, Mkrtchyan, Ghazaryan, Barseghyan, Hovhannisyan, Ishkhanyan, Mkhtaryan, Hambartsumyan i Adamyan.

Nogometna reprezentacija Bosne i

Hercegovine danas se u Jerevanu sastaje sa selekcijom Armenije, u susretu šestog kola grupe J kvalifikacija za evropsko prvenstvo 2020. godine.

Meč Armenija – BiH igra se na Republičkom stadionu u Jerevanu.

U ovoj grupi večeras su na rasporedu i preostale dvije utakmice. Od 20.45 sati sastaju se Finska – Italija i Grčka – Lihtenštajn.