tonemo poput titanika

Hoće li reprezentacija za Begićeva mandata doživjeti totalni sunovrat?

20201112_2_45340921_59719093_Web (1)

Nogometaši Bosne i Hercegovine izgubili su kod kuće od Irana 0:2 u prijateljskoj utakmici na Koševu.

Rezaei je doveo Irance u vodstvo u 46. minuti, a konačan rezultat je postavio Ghaedi u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Od dolaska novog selektora Dušana Bajevića, trećeg kojeg je ustoličio Elvedin Begić još uvijek aktuelni šef Saveza, Bosna i Hercegovina i dalje čeka na prvu pobjedu.

BiH za tri dana gostuje kod Nizozemske u Ligi nacija, a 18. novembra će dočekati Italiju na Grbavici.

Ovaj poraz protiv Irana mogao bi skupo koštati Zmajeve s obzirom na to da bi reprezentacija BiH mogla izgubiti svoje mjesto u trećoj jakosnoj grupi prilikom žrijeba za Svjetsko prvenstvo 2022. godine.

Naime, BiH se još uvijek na UEFA rang listi nalazi ispred Grčke i Finske, ali navedene dvije reprezentacije imaju mnogo lakše protivnike u narednim utakmicama.

BiH je trentuno 29. evropska reprezentacija na rang listi, dok smo na FIFA listi 51. reprezentacija u svijetu.

Begić i Džemidžić: Bliži se kraj vladavine

Koliko će naš reprezentativni fudbal potonuti dok se ne riješimo Begića i fudbalskih anonimusa koje je on instalirao u Savez, saznat ćemo uskoro. Begić po Statutu ne može više biti na čelu Saveza, što je dobra vijest. Jer, teško da će Begićev nasljednik, ko god on bio, moći biti lošiji i pogubniji po fudbal u našoj zemlji.