Remi Grčke i lihtenštajna

Italijani i šok u Grčkoj ostavili Zmajeve u igri za Evropsko prvenstvo

ciro

Ako u narednom kolu dobijemo Fince dolazimo im na dva boda, a gostujemo Grčkoj

Fudbalska reprezentacija Italije savladala je Finsku sa 1:2 u šestom kolu kvalifikacija za EURO 2020. godine u okviru naše grupe J.

Golove za Italijane postigli su Immobile u 59. i Jorginho u 79. minuti iz diskutabilnog penala.

Gol za Fince, koji im je u tom trenutku donio izjednačenje, postigao je Pukki u 72. minuti.

Ovom pobjedom Italijani su praktično obezbijedili plasman na EURO.

Međutim, za priču septembarskog prozora, pobrinuo se Lihtenštajn, koji je također u našoj grupi remizirao sa Grčkom 1:1, čime je Grke izbacio iz svake borbe za EURO. Gol za goste postigao je Dennis Salanović u 86. minuti.

Ovo daje i prostora našoj selekciji. Ako u narednom kolu dobijemo Fince dolazimo im na dva boda, pa gostujemo otpisanoj Grčkoj.

I Armenija ima dobre šanse, tako da je svašta moguće i u duelu Finske i reprezentacije koja nas je danas dobila sa 4:2.