bih - ukrajina

Poluvrijeme bez golova na Bilinom polju, imali smo dvije dobre prilike

BIH ukrajina

Što se druge utakmice tiče, Island i Izrael igraju 1:1. Poveli su Izraelci, ali su Islanđani potpuno okrenuli do kraja poluvremena

Nakon prvih 45 minuta nema golova na susretu polufinala play offa za plasman na EP 2024 između Bosne i Hercegovine i Ukrajine.

Najiyglednije šanse za postizanje gola imala je naša reprezentacija i to u finišu prvog dijela igre.

Pro je Ahmedhodžić dobro skočio i gađao glavom, ali su to Ukrajinci uspjeli počisititi. Dva minuta kasnije, Kolašinac i Džeko su išli na istu loptu. Čini se da je Kolašinac malo zasmetao Džeki i lopta je otišla visoko preko gola.

Što se druge utakmice tiče, Izrael i Island igraju 1:2. Poveli su Izraelci u 31. minutu, ali su Islanđani brzo izjednačili. Golovima Gudmundssona (39.) i Traustasona (42.) potpuno okrenuli rezultat do kraja poluvremena.

Sastavi

BiH: Šehić, Dedić, Ahmedhodžić, Hadžikadunić, Kolašinac, Gazibegović, Cimirot, Krunić, Hajradinović, Demirović i Džeko.

Na klupi su: Vasilj, Pirić, Ćivić, Bašić, Prevljak, Pjanić, Varešanović, Tabaković, Rahmanović, Huseinbašić, Kovačević i Mujakić.

Ukrajina: Lunin, Mikolenko, Matvijenko, Zabarnji, Konoplja, Mudrik, Zinčenko, Bražko, Zubkov, Sudakov i Dovbik.

Na klupi su: Buščan, Trubin, Mihajličenko, Talovierov, Sidorčuk, Šaparenko, Malinovski, Jaremčuk, Bondar, Vanat, Guculiak i Timčik.