Ambasador objavio koliko je bh. državljana u Teheranu: “Ne plaše se”

"Svi su dobro, dolaze u ambasadu na kafu da vidimo kako ćemo. Vidio sam da je u Teheranu bio napad, ja nisam čuo ništa"

Redakcija
1 min čitanja
Nijaz Čardaklija

Ambasador Bosne i Hercegovine u Iranu Nijaz Čardaklija informisao je medije o situaciji u glavnom gradu te zemlje.

“U Teheranu se trenutno nalazi četvero ljudi iz Bosne i Hercegovine. U Isfahanu imamo jednog trenera. 

Svi su dobro, dolaze u ambasadu na kafu da vidimo kako ćemo. Vidio sam da je u Teheranu bio napad, ja nisam čuo ništa. 

Ranije smo evakuisali porodice koje su imale malu djecu. Ovi ljudi koji su tu danas, imaju finansijski interes da ostanu i ne plaše se”, istakao je Čardaklija.

Objasnio je da su u kontaktu sa ministrom Konakovićem.

“Ukoliko bi eskaliralo, vidjet ćemo šta dalje, u stalnom smo kontaktu s Ministarstvom vanjskih poslova. Eventualno ako bi uslijedili jači udari po Teheranu, vidjećemo u konsultacijama s Predsjedništvom i Ministarstvom vanjskih poslova kako ćemo dalje, za sada nema nikakve panike”, pojašnjava ambasador BiH u Iranu, Nijaz Čardaklija.

Podijeli ovaj članak