Predsjednik HDZ-a i HNS-a BiH Dragan Čović sastao se u utorak u Briselu s predsjednikom Odbora Europskog parlamenta za vanjske poslove Davidom McAllisterom i europarlamentarkom Željanom Zovko, gdje su razgovarali o europskoj perspektivi BiH i ključnim reformama.
Čović je istaknuo kako je imao “konstruktivne razgovore” s evropskim dužnosnicima te naglasio važnost stabilnog političkog dijaloga.
“Nastavljamo raditi na evropskoj budućnosti Bosne i Hercegovine, naglašavajući potrebu za stabilnim političkim dijalogom, provođenjem reformi i jednakošću sva tri konstitutivna naroda”, poručio je Čović putem društvene mreže X.
Sastanak s Piculom
Čović se sastao i s hrvatskim zastupnikom u Evropskom parlamentu Toninom Piculom, gdje su razgovarali o aktualnim političkim pitanjima u BiH, evropskim integracijama i stanju u regiji.
Čović je istaknuo da su ravnopravnost tri konstitutivna naroda, stabilizacija unutarnjih prilika i ubrzano provođenje reformi ključni prioriteti za stabilnu i europsku Bosnu i Hercegovinu.

“Ravnopravnost konstitutivnih naroda i europski put BiH moraju ostati u fokusu političkog djelovanja. Stabilizacija unutarnjih prilika i reformski procesi temelj su za daljnji napredak”, poručio je Čović putem Platforme X.
