Tokom večerašnje burne rasprave u NSRS opozicioni poslanici tražili su niz odgovora od dosadašnjeg premijera RS i novog mandatara Save Minića. Tako je iz poslaničkih klupa Miniću spočitano i da je kum Igoru Dodiku, sinu Milorada Dodika.
No, Minić je u negiranju ovih tvrdnju otkrio novu informaciju o njegovim vezama s porodicom Dodik.
PROČITAJTE JOŠ Poslanici raspravljaju o novoj Vladi RS, Minić predložio isti sastav
“Igor Dodik nije moj kum. Pogriješili ste. Moj kum je Pavle i Gorica Ćorović. To je jedan divan čovjek koji mi kaže svaki put kada te prozivaju za kuma – zašto ne kažeš da sam ja dobar čovjek. Moj kum Pavle i kuma Gorica su divni ljudi, koji vama mogu smetati samo jer su zet i kćerka Milorada Dodika”, rekao je Minić.
Minić je od pojedinih opozicionih poslanika i kritiziran da praktično čestim ostavkama po nalogu Dodika trpi poniženja.
“Niko mene ne ponižava, ja ovo radim. Nisam neko ko bi dozvolio da me bilo ko ponižava“, dodao je on.
Inače, rasprava se vodi o novom sastavu Vlade RS. Minić je predložio identičan sastav vlade kao i prethodni put.
