Poraz od Rumunki

Bh. odbojkašice nisu uspjele, Evropsko prvenstvo ostalo je nedosanjani san

Odbojkašice BiH bez plasmana na evropsko prvenstvo

Odbojkašice Bosne i Hercegovine nisu uspjele savladati Rumuniju u odlučujućem meču grupe F kvalifikacija za evropsko prvenstvo.

Nakon neizvjesnog meča u kojem je publika mogla vidjeti mnoštvo preokreta, BiH je u sportskoj dvorani u Lukavcu poražena s 3:2 u setovima (17:25, 25:19, 25:21, 17:25, 9:15).

Iskusna selekcija Rumunije mnogo bolje je započela meč i prvi set dobila s uvjerljivih 25:17. Selekcija BiH je zaigrala dosta bolje u nastavku utakmice i u naredna dva seta preokrenula rezultat u svoju korist, te povela s 2:1.

Izabranice selektora Gorana Nešića u četvrtom setu nisu uspjele privesti meč kraju i ostvariti plasman na evropsko prvenstvo. Rumunke su igrale mnogo bolje i slavile s 25:17.

Odlučujući, peti set počeo je dobro za selekciju BiH koja je povela s 5:3, ali Rumunija ipak dolazi do preokreta, a zatim i nedostižnog vodstva i osvaja set rezultatom 15:9.

Selekciju BiH u ovom meču predvodila je Dajana Bošković s 27 poena.

Evropsko prvenstvo će biti održano od 23. augusta do 8. septembra u Turskoj, Poljskoj, Mađarskoj i Češkoj.