premijer liga bih

Željo objavio koliko novca je zaradio na kartama za vječiti derbi

grbavica navijaci

Fudbaleri Željezničara i Sarajeva podijelili su bodove (2:2) u 147. sarajevskom derbiju u sjajnom atmosferi i prelijepom ambijentu stadiona Grbavica.

Iz FK Željezničar su se zahvalili navijačima na fantastičnoj atmosferi i podršci tokom svih 90 minuta.

Sa Grbavice su objavili i koliko je klub inkasirao novca od ulaznica za derbi odigran u okviru 7. kola Premijer lige BiH.

– Prihod od ulaznica sa utakmice protiv Sarajeva iznosi 89.800, 00 KM. Željovci su svoj tim podržavali i podizali i kod rezultata 0:2, te su na kraju Plave nosili do dva gola u posljednjim minutama i remija u derbiju.

Evropski ambijent Grbavice, fanatična podrška navijača i zanimljiv meč na terenu potvrdio je da je sarajevski derbi jedan od najvećih u Evropi – poručili su iz FK Željezničar.

Susret je odigran na Grbavici pred 12.600 gledatelja od kojih je 1.500 bilo gostujućih navijača na sjevernoj tribini.