Watford na Emiratesu izbacio Arsenal iz FA kupa

watford

Arsenal je još jednom ove sezone razočarao navijače, na Emiratesu su izgubili od Watfroda 2:1 i tako se oprostili od FA kupa u četvrtfinalu.

Nismo puno toga vidjeli od topnika u prvih pola sata, golman Watforda Pantilimon bio je gotovo besposlen. Tek treba izdvojiti udarac El Nennyja iz 29. minute kada je ostao sam na desnoj strani u šesnaestercu, ali je pucao nebu pod oblake. Isti igrač bio je u prilici u 41. minuti kada mu je ostavljena lopta na 14 metara, međutim još jednom je bio jako neprecizan.

Šok na Emiratesu se dogodio u 49. minuti kada je Ighalo iskoristio neodlučnost obrane Arsenala i pogodio iz okreta sa šest, sedam metara za 1:0.

U 64. minuti već je bilo 2:0 za goste. Snažnim udarcem iskosa s desne strane loptu je gornji desni kut gola Ospine zakucao Guedioura.

Arsenal je sve bacio na napad, a do smanjenja su stigli u 88. minuti nakon sjajne akcije u kojoj je Özil izbacio Welbecka samog pred Pantilimona, a on udarcem iskosa s lijeve strane pogađa za 1:2.

Samo minutu kasnije Welbeck je imao sjajnu šansu za 2:2, ali iz okreta sa sedam, osam metara je promašio prazan gol.

Watford se tako priključio Crystal Palaceu i Evertonu u polufinalu FA kupa.