Drugi poraz bh. kadeta na EP

kadeti bih baku222

Kadetska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od favorizirane selekcije Njemačke sa 3:1 (1:1)  u 2. kolu Evropskog prvenstva za igrače do 17 godina u Azerbejdžanu.

Izabranici selektora Sakiba Malkočevića poveli su već u 2. minuti autogolom Baacka,  izjednačio je  Akkaynak u 17. minuti iz penala, a pobjedu  mladim nogometašima  Njemačke u drugom poluvremenu donio je Otto golovima u 66. i 72. minuti.

Selekcija BiH cijelo drugo poluvrijeme imala je  igrača manje, nakon  što je u 40. minuti isključen Sadiku zbog drugog žutog kartona.

Treći susret bh. kadeta na prvenstvu protiv vršnjaka Ukrajine, koji se igra 11. maja,  neće imati rezultatski  značaj jer su izgubili  sve šanse da se bore za nastup u četvrtfinalu.

U drugom susretu B-grupe Austrija je savladala je Ukrajinu sa 2:0 i vodi sa šest bodova, ispred Njemačke sa četiri boda, treća je Ukrajina sa jednim, a četvrta BiH bez bodova.

U četvrtfinale će se plasirati najbolje  dvije ekipe iz grupe.