Ibrahimović spasio United, Leicester bolji od Sunderlanda

united everton

Zlatan Ibrahimović se vratio i golom u 94. minuti donio bod Manchester Unitedu u remiju 1:1 protiv Evertona u 31. kolu Premier lige

Everton je poveo u 22. minuti kada je spretno reagirao Phil Jagielka nakon udarca iz kornera i kroz noge De Gee poslao loptu u mrežu.

Tražili su “Đavoli” izjednačenje, dvaput pogađali okvir gola (Herrera i Pogba), a u 71. i mrežu gostiju, nakon udarca Zlatana Ibrahimovića, ali rezultat se nije mijenjao sve do 94. minute.

Tada je Ashley Williams rukom zaustavio pokušaj Shawa, te dobio crveni karton, a United priliku s bijele tačke. Siguran realizator bio je Ibrahimović.

M1—1E by clipsbh

Leicester City stigao je do pete uzastopne pobjede, ovog puta s 2:0 bili su bolji od Sunderlanda golovima Slimanija u 69. i Vardyja u 78. minuti.

L2—0S by clipsbh

Istim rezultatom Watford je dobio WBA, dok je Burnley s minimalnih 1:0 dobio Stoke.