mls

Bale zabio u 128. minuti i donio svom klubu naslov prvaka

ecbddd30-6db1-4d89-9ec1-c4a2cdccdeb4

U 128. minuti iskazao Gareth Bale

Velški nogometni reprezentativac Gareth Bale bio je strijelac ključnog pogotka u produžecima finala razigravanja za prvaka u američkom MLS-u.

Njegov je Los Angeles FC prvi put postao prvak američke lige, pobjedom u finalu protiv Philadelphia Uniona nakon penala. Činilo se da su ušli u bezizlaznu situaciju.

Nakon 90 minuta utakmica je završila rezultatom 2:2, no Los Angeles je u 116. minuti ostao s igračem manje te primio pogodak.

No onda se u 128. minuti iskazao Gareth Bale. Nekad najskuplji nogometaš svijeta pogodio je glavom za 3:3 i ogromno slavlje svoje ekipe.

Bio je to najkasniji gol u historiji MLS-a, rekord je dotad držao Jack Elliott, koji je zabio u 124. minuti. Nakon tog pogotka igrači Philadelphije ostali su u šoku, tolikom da niko od njih nije zabio penal u raspucavanju.