Begović se vratio na klupu, Pedro zabio i asistirao

pedro chelsea

Chelsea je s deset igrača u polju (nakon isključenja Johna Terrya u 54.) minutu, sačuvao prednost stečenu u prvom poluvremenu protiv WBA i stigao do prve pobjede ove sezone (3:2).

Pojačanje Plavaca, Pedro, postigao je prvi gol u dresu Chelseaja, a za to mu je trebalo tačno 20 minuta. Sada već bivši član Barce nedavno je potpisao za Chelsea.

Pored vodećeg gola za Chelsea, Pedro je namjestio još jedan, Costi za 2:0 u 30. minutu.

Domaći su preko Morrisona smanjili u 35. minuti…

Ai Azpilicueta je šest minuta kasnije zabio za 1:3 na semaforu.

Chelsea je u drugom poluvremenu ostao bez Terrya koji je dobio direktan crveni karton, a WBA je nekoliko minuta kasnije smanjio na 2:3. Strijelac je ponovno bio Morrison.

Isti je igrač u 14. minutu kod rezultata 0:0 promašio penal. Tačnije, Courtois je to sjajno odbranio.

Thiabaut Courtois vratio se na gol Chelseaja, dok je naš Asmir Begović sjedio na klupi.