Bh. juniori savladali Azerbejdžan

juniorska-reprezentacija456

Juniorska (U-19) nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u litvanskom gradu Marijampoleu odgovarajuću selekciju Azerbejdžana s 2:1, u susretu drugog kola grupe 5 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2017.

Selekcija BiH je prva došla u prednost preko Amara Suljića u 39. minutu, koji je postigao pogodak nakon asistencije Denisa Žerića. Izjednačenje Azerbejdžanu donio je Murad Khachaiev u 68. minutu, saopćeno je iz NS BiH

Konačan rezultat susreta postavio je reprezentativac BiH Benjamin Hadžić u 81. minutu meča.

Izabranici Tonija Karačića su ovom pobjedom došli na korak od elitnog kruga kvalifikacija i ukoliko Austrija u današnjem susretu ne izgubi od Litvanije, bh. reprezentativci će već kolo prije kraja turnira osigurati prolaz u narednu fazu.

U posljednjem kolu, 9. oktobra u 13 sati, bh. juniori će se sastati s reprezentacijom Austrije.