BH Telecom Premijer liga: Sarajevo i Slavija upisali visoke pobjede

puzigaca

Velež je nastavio s rasprodajom ugleda. Iako je Sarajevo kvalitetnija ekipa, Mostarci nisu smjeli sebi dopustiti još jedan veliki poraz (4:1).

Nogometaši Sarajeva su od prve minute zadali Rođenima visok ritam, a mostarski tim se morao orijentirati na odbranu.

Sarajevo je imalo nekoliko dobrih propuštenih prigoda prije nego je Velkoski zabio odličan pogodak u finišu prvoga dijela.

Nakon tog trenutka igra Veleža kao da se raspala, a ta ekipa se nije uspjela sabrati na stanci u poluvremenu.

Početkom drugog dijela Amer Bekić koristi jednu početničku pogrešku gostujuće obrane, te udvostručuje prednost za domaće.

U 69. minuti još se u strijelce upisao Leon Benko koji je na taj način dao svoj doprinos pobjedi.

Desetak minuta prije kraja Velež je smanjio preko Maletića, a konačnih 4:1 samo je nekoliko minuta kasnije postavio Velkoski.

Nogometaši Slavije ostvarili su značajnu pobjedu u susretu protiv Borca.

Klub iz Istočnog Sarajeva je savladao Borac sa 3:0 i tako se učvrstio u sredini tabele. Slaviju je u vodstvo doveo Arsenijević u 9. minuti.

Na 2:0 povisio je iskusni Darko Spalević u 23. minuti, da bi nakon toga Banjalučani preko Jovića imali dvije prilike, ali rezultat se nije mijenjao do kraja utakmice.