BH Telecom Premijer liga: Trijumf Sarajeva, remi Želje

olimpic sarajevo 2015

Nogometaši Sarajeva zabilježili su devetu prvenstvenu pobjedu ove sezona savladavši Olimpic s 3:1. Time je Bordo tim nakon polovine prvenstvene utrke stigao na samo tri boda zaostatka od lidera na tabeli i jesenjeg prvaka Širokog Brijega.

Olimic je poveo u 19. minutu, ali je Sarajevo uspjelo okrenuti rezultat do kraja prvog poluvremena. Oba puta strijelac je bio Leon Benko, prvo u 27. minutu sa bijele tačke, a potom i u drugoj minutu sudačke nadoknade prvog poluvremena.

olimpic sarajevo 2015c

Konačan rezultat utakmice postavio je Krste Velkoski golom iz još jednog dosuđenog penala u 84. minutu utakmice.

olimpic sarajevo 2015a

Na Grbavici su isto vrijeme snage odmjerili Željezničar i Slavija. Završilo je bez golova, čime su Plavi sa Grbavice napravili još jedan “korak unatrag” kada je borba za vrh tabele i izlazak na evropsku scenu iduće sezone u pitanju.

Posljednjih dvadesetak minuta utakmice domaći su igrali sa igračem manje nakon što je isključen Enis Sadiković koji je dobio direktan crveni karton. Sadiković je isključen nakon što je kao posljednji igrač odbrane srušio napadača Slavije Stefana Barića.

U toku je i jedina preostala utakmica 15. kola između Slobode i Zrinjskog, domaći vode s 2:0…