kvalifikacije za lp

Bivši igrači Sarajeva odveli Sutjesku u drugo kolo

sutjeska

Heroj Sutjeske sinoć je bio bivši stoper Sarajeva Aleksandar Šofranac koji je za produžetke i penale pogodio u 93. minuti utakmice

Svoj evropski put čudesno su nastavili nogometaši nikšićke Sutjeske.

Boljim izvođenjem penala eliminirali su Slovan iz Bratislave u prvom kolu kvalifikacija za Ligu prvaka.

Nakon neriješenog ishoda u Slovačkoj (1:1), regularni dio susreta u Crnoj Gori završio je također bez pobjednika – 1:1.

Heroj Sutjeske bio je bivši stoper Sarajeva Aleksandar Šofranac koji je za produžetke i penale pogodio u 93. minuti utakmice.

Slovan je na lutriji jedanaesteraca promašio tri udarca (Dražić, Božikov i Šporar), od kojih je dva zaustavio sjajni golman Vladan Giljen. Čitavu utakmicu u dresu Sutjeske igrao je još jedan bivši igrač Sarajeva Damir Kojašević. Upravo je Kojašević bio heroj Nikšićana u prvom duelu u Bratislavi.

Sutjeska će u drugom pretkolu igrati protiv ciparskog APOEL-a.

SUTJESKA – SLOVAN 3:2 PENALI – 1:1

Nikšić – Stadion kraj Bistrice. Gledalaca: Sudija: Horatiu Fesnik (Rumunija). Strijelci: Šofranac u 90+3. za Sutjesku, Šporar u 48. minutu za Slovan. Žuti kartoni: Ciger, Janković, Marković, Kojašević,(Sutjeska), Bajrič, Ljubičić (Slovan).

Sutjeska: Giljen, Ciger, Šofranac, Nedić, Bulatović, Eraković, Janković (115. Bubanja), Vučić (68. Vlaisavljević), Kojašević, Ćetković (74. Nikolić), Marković (86. Osmajić).

Slovan: Greif, Medvedev, Bajrič, Božikov, Suhotski, Ljubičić (107. Ratao), Danijel (46. Čavrić), Holman (71. Abema), Moha, De Kamps (86. Čavrić), Šporar.