Caldara šokirao Napulj, Roma ima priliku otići na +5

caldara

Nogometaši Atalante iznenadili su Napoli u gostima, u susretu 26. kola Serie A i s dva gola sjajnog Mattije Caldare odnijeli kući sva tri boda.

Atalanta je slavila s 2:0 i smanjila razliku za Napolitancima koji su im konkurenti za plasman u Ligu prvaka na samo tri boda.

Gosti su poveli u 28. minuti i onda preživjeli opsadu svog gola, a nije im pomogao ni suigrač Kessie koji je u razmaku od 64. do 67. dobio dva žuta kartona.

I onda, kada su svi očekivali da će Napoli doći barem do boda, Caldara je tri minute kasnije zabio drugi gol i riješio utakmicu.

Nema sumnje da se ova pobjeda Atalante proslavila i u Rimu. Jer, Roma je sada došla u priliku da u nedjelju eventualnom pobjedom na Interom na Meazzi pobjegne Napoliju na pet bodova, i napravi veliki korak ka pslamanu u grupnu fazu Lige prvaka iduće sezone.

Roma trenutno na drugoj poziciji koja vodi direktno u Ligu prvaka ima dva boda više od Napolija i utakmicu manje. Derbi na Meazzi igra se u nedjelju s početkom u 20,45 sati.