Danci se provukli protiv Australije, ali još nisu sigurni (VIDEO)

australia

Danska i Australija odigrali su bez pobjednika u drugom kolu grupne faze Mundijala. U prvoj utakmici 2. kola grupe C rezultat je bio 1:1.

Poveli su Danci već u sedmom minutu golom njihovog ključnog igrača Cristiana Erikssena.

Australija je izjednačila u 38. minutu nakon što je u pomoć pozvana VAR tehnologija. Yussuf Poulsen igrao je prethodno rukom u svom kaznenom prostoru, a VAR to potvrdio. Gol Jedinaka bio je prvi udarac u okvir gola Danske na današnjoj utakmici.

U drugom poluvremenu Australija je bila puno bolji protivnik, no Kasper Schmeichel je bio sjajan na golu Danaca. Inače, Schmeichelova mreža zatresla se nakon 9 sati i 32 minuta kada je njegov reprezentativni angažman u pitanju.

Danska ima 4 boda, Francuska 3 i utakmicu manje, a Australija 1 bod. Peru koji od 17 sati igra protiv Francuske je bez bodova.

Pogledajte ko je i kako zabio za Australiju posljednja tri gola na Mundijalu (VIDEO)