Derbi Rivera i Boce ponovo je bio vrhunski spektakl (VIDEO)

river_boca

U osmom kolu argentinske Primere navijači su mogli uživati u jednom od najvećih svjetskih derbija, River Plate je na svom stadionu dočekao Boca Juniors. Gosti su slavili pobjedu 2:1.

Uz sjajnu atmosferu, gledatelji su uživali i u prekrasnim potezima.

U 38. minuti prva uzbudljiva situacija, domaćini su ostali s igračem manje jer je Fernandez zaradio isključenje zbog oštrog prekršaja.

Gosti su igrača više znali iskoristiti i nakon četiri minute Boca je povela zahvaljujući fantastičnom pogotku Cardone iz slobodnog udarca.

U nastavku, u 61. minuti, još jedan crveni karton, ali ovoga puta zaradio ga je strijelac Juniorsa, Cardona. U 69. minuti River dolazi do izjednačenja. Ponizio je zabio spektakularan pogodak iz velike udaljenosti.

Slavlje domaćina nije dugo trajalo. Već u 73. minuti Boca vodi. Pogodak za 1:2 i veliko slavlje postigao je 21-godišnji Urugvajac Nandez.

River je do kraja utakmice pokušavao doći do izjednačujućeg pogotka, ali igrači nisu bili uspješni pa je tako Boca osvojila sva tri boda na teškom gostovanju.