Proljeće u Evropi

Dinamo i Crvena zvezda plasirali se u nokaut fazu Evropske lige

dinamo el (1)

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u narednu fazu Lige Evropa, pošto su večeras igrali neriješeno sa Hoffenheimom.

Utakmica petog kola Grupe L između Zvezde i Hoffenheima na stadionu “Rajko Mitić” završena je neriješeno bez golova.

Slovan iz Libereca je u drugoj utakmici grupe sa 2:1 pobijedio Gent u Belgiji.

Zvezda kolo prije kraja ima 10 bodova, tri manje od Hoffenheima, koji će biti prvi u grupi, a četiri više od Libereca. Gent je posljednji bez učinka.

Dinamo Zagreb večeras je gostovao kod Feyenoorda i slavio rezultatom 2:0, čime su osigurali plasman u šesnaestinu finala Evropske lige, ali i prvo mjesto u grupi K, bez primljenog pogotka.

Dinamo je poveo u 45+5. minuti kada je Bruno Petković pogodio iz penala, a u 52. minuti Lovro Majer je postavio konačnih 2:0.