liga prvaka

Dinamo u drugom poluvremenu slomio otpor Omonije, Ferencvaros rutinski protiv Žalgirisa

dinamo

Dinamo je bio nešto bolji u prvom dijelu, ali nije mogao do gola, ali u drugom su ipak slomili otpor Kiprana

Fudbaleri Ferencvarosa i Dinama iz Zagreba upisali su lijepe pobjede u prvim mečevima drugog pretkola Lige prvaka.

Dinamo je na Maksimiru dočekao ekipu Omonije iz Nikozije, a gosti su se pokazali kao tvrd rival. Ipak, meč je završen pobjedom domaćina rezultatom 2:0.

Dinamo je bio nešto bolji u prvom dijelu, ali nije mogao do gola. Inicijativa se isplatila u 65. minuti kada je Lovro Majer pogodio za vodstvo domaćih.

Konačnih 2:0 postavio je u 81. minuti Kristijan Jakić. Bosanskohercegovački fudbaleri Amer Gojak i Luka Menalo nisu ulazili u igru u domaćem timu.

Golovima Myrta Uzunija i Tokmaca Nguena fudbaleri Ferencvarosa slavili su rezultatom 2:0 protiv Žalgirisa u prvom meču.

Pobjeda je mogla biti i ubjedljivija, ali je Uzuni u posljednjim trenucima meča promašio penal. Eldar Ćivić je u domaćem timu igrao sve do nadoknade susreta, dok je Stjepan Lončar presjedio na klupi.