Dva gola Ibiševića u pobjedi Herthe u Darmstadtu

Vedad Ibisevic

Vedad Ibišević bio je dvostruki strijelac u ubjedljivoj pobjedi Herthe na gostovanju u Darmstadu rezultatom 0:4, u okviru 16. kola njemačke Bundeslige.

Bosanskohercegovački reprezentativac doveo je svoj tim u vodstvo u 12. minuti, a postigao je i treći pogodak Herthe u 50. minuti. Preostala dva gola postigli su Marvin Plattenhardt u 26. i Salomon Kalou u 77. bminuti nakon asistencije Ibiševića.

U dresu Darmstadta od 69. minute igrao je potencijalni bh. reprezentativac Mario Vrančić.

Emir Spahić odigrao je cijelu utakmicu za Hamburger SV koji je remizirao u gostima protiv Wolfsburga 1:1, dok je Ermin Bičakić ušao u igru u 87. minuti u pobjedi Hoffenheima nad Hannoverom 1:0.

Vodeći Bayern upisao je još jednu pobjedu savladavši u Münchenu Inglostadt sa 2:0 i sada ima osam bodova prednosti nad Borussijom Dortmund koja sutra dočekuje Eintracht Frankfurt.