Furija nije mogla protiv Ronalda (VIDEO)

ronaldo

Nogometne reprezentacije Španije i Portugala u 1. kolu grupe “B” Svjetskog prvenstva u Rusiji na stadionu “Fišt” u Sočiju remizirali su 3:3, a meč je hat-trickom obilježio Portugalac Cristiano Ronaldo, javlja Anadolu Agency (AA).

Portugal je poveo već u četvrtoj minuti golom Ronalda iz jedanaesterca.

Selekcija Španije je izjednačila u 24. minuti pogotkom Diega Coste.

Ronaldo je na asistenciju Goncala Guedesa u 44. minuti Portugalu donio prednost od 2:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Španci su uspjeli izjednačiti na 2:2 u 55. minuti golom Coste koji je pogodio nakon asistencije Sergia Busquetsa.

Samo tri minute kasnije Španija je povela sa 3:2, a strijelac je bio Nacho.

Obje ekipe su u nastavku stvarale prilike, a jednu od njih je iskoristio Ronaldo koji je golom u 88. minuti iz slobodnog udarca poravnao na 3:3, što je, kasnije će se ispostaviti, bio i konačan rezultat meča.

Ranije u petak u okviru iste grupe reprezentacija Irana je rezultatom 1:0 savladala Maroko.
Svečanom ceremonijom na moskovskom stadionu “Luzhniki” u četvrtak je otvoreno Svjetsko prvenstvo u nogometu na kojem će se za titulu prvaka svijeta boriti ukupno 32 reprezentacije.

Tokom Svjetskog prvenstva odigrat će se ukupno 64 utakmice, a finalni meč na rasporedu je 15. jula i igrat će se u Moskvi.