Het-trik Edina Džeke, Roma osigurala plasman u nokaut fazu

FBL-EUR-C3-ROMA-VIKTORIA-PLZEN

Edin Džeko je u ubjedljivoj pobjedi Rome protiv Plzena, u okviru 5. kola Lige Evrope, zabio tri gola. Sve je počelo majstorijom lijevom nogom u 11. minutu utakmice.

Džeko je zabio ponovo u 61. minutu. Džeko je sjajno poentirao glavom nakon ubačaja Rudigera.

Bh. reprezentativac tako je vratio Rimljanima vodstvo, nakon što je Zeman u 18. minutu poravnao na 1:1.

Perroti je u 82. minutu povećao na 3:1, a Džeko stigao do het-trika u 88. minutu susreta. Roma je savila s 4:1 i s 11 bodova osigurala plasman u nokaut fazu. Džeko je ove sezone zabio 15 golova za Romu u svim takmičenjima, od čega pet u Ligi Evrope.

U grupi E igra Austria je vodila protiv Astre s 1:0 sve do 79. minuta. No, uslijedio je onda šokantan preokret. Rumuni su zabili dva gola i stigli do pobjede. Imaju sada dva boda više od tima iz Beča, a u posljednjem kolu dočekuju Romu kod kuće.

Liga Evrope: Inter nokautiran, Schalke i peti put slavio