premijer liga bih

Het – trik Ramića protiv Leotara, nova pobjeda Zrinjskog

igman ramic

Igman je s ova tri boda pobjegao sa samog dna tabele, a tu ga je sada zamijenio upravo današnji rival

U okviru desetog kola m:tel Premijer lige BiH Zrinjski je u gostima pobjedio ekipu Posušja.

Gol odluke pao je već u šestoj minuti kada je Drljo izveo korner, a stoper Zrinjskog Jakovljević postigao gol za 0:1.

Plemići su imali dobru šansu i u 31. minuti kada je Jukić šutirao sa distance, ali je pogodio prečku gola Posušja.

Do kraja utakmice nije bilo značajnijih prilika, Zrinjski je kontrolisao utakmicu, te na kraju i zasluženo slavio.

Fudbaleri Igmana danas su u Doboju kod Kaknja savladali Leotar s 3:1 u meču 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, te su tako prekinuli crni niz od pet mečeva bez pobjede.

Heroj Konjičana u ovoj utakmici bio je iskusni i robusni napadač Mirsad Ramić, koji je postigao tri gola. Bio je to derbi začelja, a Igman je s ova tri boda pobjegao sa samog dna tabele, a tu ga je sada zamijenio upravo današnji rival.

U 31. minuti Elvir Duraković lijepo ubacuje s lijeve strane, a Ramić glavom zakucava loptu pod prečku za 1:0!

Šest minuta poslije Ramić opet trese mrežu Leotara. Tada mu je asistirao Hrelja, a velike “zasluge” za pogodak snosi golman gostiju Puletić, kojem je lopta prošla kroz ruke i završila u mreži za 2:0.

Šušnjar u 42. minuti u dubokom ofsajdu prima loptu u kaznenom prostoru, pada nakon duela s Amerom Dupovcem, a Smiljanić pokazuje na kreč! Siguran je bio Todorović i to je 2:1.

Igman je dileme oko pobjednika riješio u 60. minuti. Tada sjajni Jakupović centrira za Ramića, a stameni napadač Konjičana postiže i svoj treći gol na utakmici za 3:1.