turska Superliga

Hrvat s dva nevjerovatna autogola uništio svoju ekipu

New Project (11)

Domaćin je mogao povesti već u 5. minuti, ali je gostujući golman obranio penal N'Koudouu

Bešiktaš je u 35. kolu turske lige odigrao tek 2:2 kod kuće protiv Ankaragucua i tako sebi zakomplikovao borbu za naslov prvaka.

Važna tri boda vodećoj ekipi turskog prvenstva donio je hrvatski stoper Ante Kulušić koji je zabio dva autogola u samo sedam minuta.

Bešiktaš je mogao povesti već u 5. minuti, ali je gostujući golman obranio penal N'Koudouu. No, sve dobro što je Celikay napravio na golu Ankaragucua upropastio je Kulušić u petoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena.

Ghezzal je ubacio iz slobodnog udarca, a Kulušić je skočio na loptu i skrenuo je u gol kraj svoga golmana koji bi je sigurno pokupio. No, ako se prvi autogol može pripisati nesreći i nespretnoj reakciji, Kulušićev autogol iz 52. minute teško je objasniti.

Rosier je ubacio s desne strane, a Kulušić se glavom bacio na loptu i zakucao je u gol za 2:0.

No, Ankaragucu je do kraja susreta ipak uspio doći do boda zahvaljujući Josephu Paintsilu. Ganac je u 65. minuti realizirao prvi, a u trećoj minuti sudačke nadoknade i drugi penal za konačnih 2:2. Pogledajte šta je Kulušić uradio u dva navrata…