počela bundesliga

Ibišević je namjestio jedan, a je li drugi zabio procijenite sami

vedad

Na otvaranju nove sezone Bundeslige Bayern se okliynu kod kuće protiv Herthe. Završeno je 2:2, a prvom kiksu Bavaraca ove sezone uveliko je kumovao naš Vedad Ibišević.

Bavarci su poveli u 24. minutu preko Lewandowskog, ali se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 1:2. Prvo je u 36. minutu Lukebakio raspalio po lopti koja je u leđa pogodila Ibiševića i završila u mreži domaćina, a dva minuta kasnije Ibišević je asistirao Grujiću za potpuni preokret.

Njemački mediji gol su pripisali Lukebakiu, kao i oficijelna stranica Bundeslige, no u bh. medijima se mogu pročitati naslovi kako je Ibišević zabio i to “maestralan i nevjerovatan” gol, a neki čak tvrde da je u pitanju asistencija?!

Bez obzira na sve, Ibišević je imao itekako velike zasluge za bod Herthe. Igrao je do 63. minute.

U drugom poluvremenu Bayern je uspio poravanti i doći do boda, opet je strijelac bio Lewandowski, ovaj put iz penala u 60. minutu.