Premijer liga BiH

Igman u finišu ostao bez pobjede protiv Veleža

fk velez

Fudbaleri Veleža i Igmana remizirali su u meču 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Duel odigran u Mostaru završen je rezultatom 1:1.

Tim iz Konjica je već u trećoj minuti došao do vodstva, a strijelac je bio Denković.

Brzo su zaprijetili i domoćini preko Gruzijca Guliashvilla, ali Ćeman bio na visini zadatka, piše Faktor.ba.

Još jednom se u prilici našao Guliashvill koji je šutirao sa distance, ali lopta odlazi pored gola bez velikih problema za čuvara mreže gostiju.

Velež je napravio pritisak na odbranu gostiju, Đorić i Vehabović su pokušali da savladaju Ćemana, ali nije bilo promjene rezultata.

Ćeman je na visini zadatka bio i u 39. minuti, nakon čega je Sipović izbiio loptu sa linije.

U finišu prvog poluvremena Šikalo je upito dobar udarac, ali ponovo brani odlično razpoloženi Ćeman.

Velež je drugo poluvrijeme otvorio prilikom Suljića koji je glavom šutirao preko gola.

Halilović je u 69. minuti imao dobru priliku, ali je njegov udarac u posljednji čas izblokirao Hebibović.

Izjednačenje Veležu donio je Hrkač u 88. minuti.

Igman je ovim remijem prekinuo niz od sedam uzastopnih gostujućih poraza.