nagrada za bronzu

Igrači i stručni štab Hrvatske podijelit će 10 miliona eura

hrvatska

Nogometna reprezentacija Hrvatske je na Svjetskom prvenstvu u Kataru osvojila treće mjesto.

Ekipa Zlatka Dalića je bronzu, svoju treću medalju na svjetskim prvenstvima, osvojila nakon pobjede protiv Maroka 2:1.

HNS je trećim mjestom zaradio oko 25 miliona eura. Na prošlom Svjetskom prvenstvu, kada je Hrvatska osvojila srebro, HNS i hrvatski nogometaši dogovorili su podjelu novca u omjeru 60-40 u korist Saveza, te se očekuje da se i sada novac podijeli tako, piše Index.hr. U taj iznos ne ulazi nagrada od FIFA-e za sam plasman na Mundijal u Kataru.

To znači da će HNS dobiti oko 15 miliona eura, a igrači i stručni štab oko 10 miliona eura. Zatim će igrači i stručni štab svoj dio podijeliti u omjeru 80-20 u korist igrača.

Nogometaši će svojih osam miliona eura podijeliti na jednake dijelove ili prema minutaži i važnosti za ekipu.

Također, svi članovi reprezentacije dobit će po 16.000 eura od vlade koja prema Uredbi za nagrade sportista u olimpijskim sportovima nagrađuje za medalje osvojene na svjetskim prvenstvima.