Serija A

Inter savladao najljućeg rivala i stigao do 20. titule prvaka Italije

Tako će Inter sada iznad grba na dresu nositi dvije zvijezdice, a još je dobio i šansu proslaviti ga pred navijačima Milana

Inter je u utakmici 33. kola talijanske Serie A pobijedio gradskog rivala Milana s 2:0 te tako osigurao jubilarni 20. naslov prvaka Italije u klupskog historiji.

Tako će Inter sada iznad grba na dresu nositi dvije zvjezdice, a još je dobio i šansu proslaviti ga pred navijačima Milana.

Golova za pobjedu ekipe Simonea Inzaghija postigli su Francesco Acerbi u 18. minuti susreta i Marcos Thuram koji je bio precizan u 49. minuti utakmice. Jedini gol Milana postigao je Fikayo Tomori u 80. minuti.

Inter je tako pet kola prije kraja pobjegao na ogromnih 17 bodova prednosti ispred drugoplasiranog Milana.

Na kraju utakmice vidjeli smo nekoliko sukoba nogometaša koji su rezultirali s tri crvena kartona, dva za Milan dobili su Theo Hernandez i Davide Calabria, a kod Inter je isključen Denzel Dumfries.