liga nacija

Italija pobijedila u Amsterdamu, pet golova Norvežana u Sjevernoj Irskoj

BARE (1)

Norvežani su na gostovanju kod Sjeverne Irske postigli pet golova. Za samo 19 minuta gosti su dali tri gola. Strijelci su bili Haaland, Elyonoussi i Sorloth. Jedini gol za domaćina postigao je McNair

Večeras su odigrane utakmice drugog kola UEFA Lige nacija, prenosi Anadolu Agency (AA).

Norvežani su na gostovanju kod Sjeverne Irske postigli pet golova (5:1). Za samo 19 minuta gosti su dali tri gola. Strijelci su bili Haaland, Elyonoussi i Sorloth. Jedini gol za domaćina postigao je McNair. Podsjećamo, Sjeverna Irska je protivnik Zmajeva u polufinalu play offa za plasman na EP.

Holandija je večeras poražena od Italije rezultatom 0:1. Dvije reprezentacije, koje se nalaze u grupi sa BiH, odmjerile su snage na Amsterdam Areni u okviru drugog kola UEFA Lige nacija. Strijalc jedinog gola na utakmici bio je Barella…

U okršaju drugog kola B Lige nacija u Klagenfurtu Rumunija je pobijedila Austriju rezultatom 2:3. Austrija je na prethodnih devet utakmica sedam puta slavila uz po jedan poraz i remi.

Na stadionu Air Albania u Tirani, domaća selekcija Albanije poražena je od Litvanije rezultato 0:1.

Češka je večeras poražena od Škotske rezulatom 1:2, a remizirali su Izrael i Slovačka.