seria a

Juve teško stradao: Posljednji put to im se desilo kad je Baka igrao protiv njih

baka sliskovic (1)

Fudbaleri Napolija u derbiju 18. kola italijanske Serije A ispratili su Juventus “petardom”.

Napoli je slavio sa visokih 5:1 i to je bio prvi put da je “Stara dama” primila pet golova u ligaškoj utakmici još od 30. maja 1993. godine.

Tada je Pescara pobijedila Juventus s istim rezultatom, 5:1. Zanimljivo da je jedini gol za Juventus dao sadašnji trener Massimiliano Allegri.

Jedan od aktera te utakmice 1993. godine bio legendarni Blaž Baka Slišković.

Nekada sjajni fudbaler, a potom i bivši selektor Bosne i Hercegovine, odigrao je tada svih 90 minuta, a taj se meč igrao na njegov 34. rođendan.