Kvalifikacije za SP

Kazahstan u sudijskoj nadoknadi osvojio bod protiv Ukrajine

ukrajina kazahstan ns ukrajine (1)

Na tabeli Grupe D Ukrajina je druga sa četiri boda, iz četiri meča, dok je Kazahstan iz tri utakmice upisao dva boda, i nalazi se na četvrtom mjestu.

Fudbaleri Kazahstana i Ukrajine odigrali su danas u Nursultanu neriješeno 2:2, u meču četvrtog kola Grupe D kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Gosti su poveli u drugom minutu preko Romana Jaremčuka, a izjednačenje domaćoj selekciji donio je Ruslan Valiulin u 74. minutu meča.

Ukrajina je do novog vodstva došla u nadoknadi vremena, kada je Danil Sikan u trećem minutu bio precizan, a bod Kazahstanu drugim golom na meču donosi Valiulin u šestom minutu nadoknade.

Kasnije danas u istoj grupi igraju selekcije Francuske i Bosne i Hercegovine.