Kvalifikacije za EURO 2016: Remi Hrvatske i Italije

aa_picture_20150612_5610638_web

Nogometna reprezentacija Hrvatske večeras je na stadionu „Poljud“ u Splitu remizirala sa Italijom u derbiju grupe „H“ kvalifikacija za EURO 2016, rezultatom 1:1.

Kako javlja Anadolu Agency (AA), meč je odigran pred praznim tribinama zbog kazne koju je Evropska nogometna asocijacija (UEFA) izrekla Hrvatskom nogometnom savezu (HNS) radi nesportskog ponašanja navijača u prethodnim susretima. Poveli su Hrvati golom Marija Mandžukića u 11. minutu. Konačnih 1:1 djelo je Italijana Antonio Candreva iz penala u 36. minutu utakmice.

U grupi „H“ Bugarska je minimalno slavila na Malti (1:0), dok su Norveška i Azerbejdžan odigrali bez golova. Na tabeli grupe „H“ poslije šest kola vodi Hrvatska sa 14 bodova, slijede Italija sa 12, Norveška 10, Bugarska 8, Azerbejdžan 4, Malta 1.

Odigrani su večeras i mečevi u grupi „A“, gdje je Kazahstan pretrpio domaći poraz od Turske – 0:1. Island je pobijedio Češku Republiku sa 2:1. Holandija je slavila u Latviji, rezultatom 2:0. U poretku na tabela grupe „A“ četiri kola prije kraja kvalifikacija vodi Island sa 15 bodova. Druga je Češka Republika sa 13, treća je Holandija sa 10, Turska ima 8, Latvija 3, Kazahstan jedan bod.