Kvalifikacije za SP: Pobjeda Argentine u Čileu

di maria

U najzanimljivijem susretu 5. kola južnoameričkih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko nogometno prvenstvo 2018. u Rusiji igranom u četvrtak Argentina je kao gost u Santiagu svladala Čile s 2:1.

U “reprizi” prošlogodišnjeg finala Copa Americe na istom stadionu Argentinci su uzvratili Čileancima za poraz nakon jedanaesteraca pobjedom do koje su stigli preokretom, a sva tri pogotka postignuta su u prvih pola sata utakmice.

Čile je poveo preko Felipea Gutierreza (11’), no Angel di Maria (20’) i Gabriel Mercado (25’) vrlo su brzo osigurali prednost Argentini koju je gostujući sastav uspio sačuvati do kraja.

Argentina je ovom pobjedom preskočila Čile na ljestvici, sada je četvrta s osam bodova, a Čile šesti sa sedam. Na SP će se izravno plasirati prve četiri reprezentacije nakon 18 odigranih kola, dok će peta u dodatne kvalifikacije protiv pobjednika Oceanijske zone.

Izuzetno važnu pobjedu na gostovanju kod Bolivije u La Pazu ostvarila je Kolumbija koja je slavila s 3:2. Gosti su u prvom poluvremenu opravdali ulogu favorita i poveli preko Jamesa Rodrigueza (10’) i Carlosa Bacce (40’).

No, početkom nastavka domaći su uspjeli poravnati golovima Juana Carlosa Acrea (49’-11m) i Alejandra Chumacera (62’). Taj je rezultat stajao sve do druge minute sudačke nadoknade kada je Edwin Cardona (90'+2’) postigao vrlo važan pogodak za Kolumbiju koja je sada sedma sa sedam bodova, dok je Bolivija deveta s tri.

Vodeći Ekvador je u Quitu odigrao 2:2 protiv Paragvaja, a i u toj je utakmici važan pogodak postignu u sudačkoj nadoknadi. Domaći su poveli preko Ennera Valencije (20’), no gosti su preokrenuli preko Darija Lezcana (38’, 59’).

Rezultat 1:2 stajao je do druge minute sudačke nadoknade kada je Mena poravnao na konačnih 2:2. Ekvador sada ima 13 bodova, četiri više uz utakmicu više od drugog Urugvaja, dok je Paragvaj treći s osam bodova.

U posljednjem susretu večeri Peru i Venezuela odigrali su 2:2.

Peto kolo će u noći s petka na subotu u Recifeu zaključiti Brazil i Urugvaj. Uoči tog susreta Brazil je peti sa sedam bodova, dva manje od drugog Urugvaja.

Rezultati 5. kola:

Bolivija – Kolumbija 2-3 (Acre 49’-11m, Chumacero 62’ / James 10’, Bacca 40’, Cardona 90'+2’)

Ekvador – Paragvaj 2-2 (E. Valencia 20’, Mena 90'+2’ / Lezcano 38’, 59’)

Čile – Argentina 1-2 (F. Gutierrez 11’ / Di Maria 20’, Mercado 25’)

Peru – Venezuela 2-2 (Guerrero 61’, Ruidiaz 90'+4’ / Otero 32’-11m, Villanueva 58’)

10. Venezuela 5 0 1 4 6:13 1

Prve četiri reprezentacije izborit će izravni plasman na SP u Rusiji, dok će petoplasirana igrati dodatne kvalifikacije protiv pobjednika Oceanijske zone.