Liga Evrope: Pobjede Borussije, Shakhtara i Fenera, remi u Bazelu

fener braga

Završene su prve četiri utakmice osmine finala Lige Evrope u kojima su domaće pobjede zabilježili Borussia Dortmund, Shakhtar i Fenerbahce, dok su Basel i Sevilla odigrali 0:0.

Borussia je slavila ubjedljivu pobjedu (3:0) protiv Tottenhama. Domaće je u vodstvo doveo Aubameyang nakon.

U nastavku je Reus postigao još dva gola i tako praktički doveo Milionere na prag plasmana u četvrtfinale.

All Goals – Borussia Dortmund 3-0 Tottenham… by samozaonekojeznam

Ukrajinski Shakhtar je slavio s 3:1 protiv Anderlechta. Domaći su u prvih pola sata postigli dva gola, preko Taisona i Kuchera, a treći je djelo Eduarda u 79. minutu utakmice. Utješni pogodak za goste postigao je Acheampong u 68. minuti utakmice.

All Goals HD – Shakhtar 3-1 Anderlecht – 10-03… by Goal-live

Fenerbahce je u Istanbulu došao do pobjede od 1:0 protiv Brage golom Mehmeta Topala u 82. minute susreta.

Fenerbahce 1 – 0 Braga – Highlights – 10-03-2016 by Football–Live